Rosszul záródnak a műanyag ablakok? – Okok és megoldások

A műanyag ablakok záródási és nyitási nehézségeinek hátterében többféle ok is állhat. Ezek közé tartozhatnak a szerkezeti elmozdulások, az időjárás és a hőmérséklet változásai által okozott méretbeli változások, valamint a kopás és a karbantartás hiánya. A probléma megoldásához alapos diagnózis szükséges, amely magában foglalhatja a zármechanizmusok, tömítések és illesztések állapotának felülvizsgálatát, valamint szükség esetén a szerkezet újrahangolását vagy a kopott alkatrészek cseréjét. Rendszeres karbantartással és szükség esetén szakember bevonásával ezek a problémák hatékonyan orvosolhatók, így biztosítva az ablakok hosszú távú, problémamentes használatát.

Műanyag bukó-nyíló ablak javítás

A műanyag ablakok nyitási-zárási problémáinak okai

A műanyag ablakok esetén akad néhány nagyon jellemző probléma, ami nehezebb mozgathatóságban mutatkozik meg. A leggyakrabban jelentkező záródási és nyitási problémák általában a következő okokra vezethetők vissza:

Méretbeli változások:

A műanyag, hasonlóan más anyagokhoz, reagál a hőmérséklet változására. A túlzott hőhatásra történő kitettség esetén az ablakkeretek tágulhatnak vagy összehúzódhatnak, ami záródási problémákat, elégtelen szigetelőképességet okozhat.

Illesztések és tömítések kopása:

Az idő múlásával a műanyag ablakok tömítései és illesztései kopnak, ami nehezebbé teheti az ablakok nyitását és zárását. A tömítések elöregedése szintén hozzájárulhat a szigetelőképesség romlásához és a rendkívül esztétikátlan megjelenéshez.

Zármechanizmus elhasználódása vagy helytelen beállítása:

A műanyag ablakok zármechanizmusai is elhasználódhatnak, kophatnak. Vagy az idő vagy pedig az elégtelen karbantartás miatt ez általában be is következik. A hozzá nem értésből vagy az odafigyelés hiányából fakadóan pedig előfordulhat, hogy eleve rosszul lettek beállítva. A rosszul beállított vasalatok, zárak nem csak nehézkes zárást és nyitást, de többféle kárt is okozhatnak a nyílászárókban.

műanyag ablak javítás

Az ablakok problémáinak megoldásai

Minden esetben a megelőzés a legjobb, tehát megfelelő minőségű ablakot kell venni, szakszerűen kell beépíteni és aztán rendszeresen ellenőrizve meg kell bizonyosodni arról, hogy még mindig rendben van-e. És természetesen nem érdemes rángatva, túl nagy erővel nyitni, mozgatni sem, mert ha egy ablakszárnyat erősen megrántunk, torzulhatnak a beállításai vagy silányabb minőség esetén maga az ablak is. Ha viszont már kialakultak a gondok, akkor a következő módokon oldhatjuk meg őket:

Tömítések és illesztések karbantartása: A rendszeres ellenőrzéssel és szükség esetén a tömítések cseréjével javítható az ablak záródása és nyitása. Minél előbb vesszük észre, annál kevesebb gondot okoz, és még spórolási szempontból is előnyös, hiszen a rosszul záródó ablak rosszul is szigetel. Az utólagos ablakszigetelés megoldja a problémát.

Zármechanizmus javítása vagy cseréje: Ha a műanyag ablakok zármechanizmusa kopott vagy rosszul van beállítva, a javítás vagy csere helyreállíthatja az eredeti működést. Ahhoz, hogy megtudjuk, elegendő-e a javítás, érdemes hozzáértők tanácsát kérni.

A műanyag ablakok záródási problémáinak megértése és megoldása elengedhetetlen a hosszú távú otthoni kényelem és az energiahatékonyság szempontjából. Ablakaink megfelelő állapotának fenntartása érdekében kiemelten fontos a rendszeres ellenőrzés és az esetleges problémák korai felismerése. Ne feledjük, a megelőzés mindig kevésbé költséges, mint a javítás! Éppen ezért érdemes figyelmet fordítani az ablakok szigetelési képességére és a mechanikus részek zavartalan működésére. Amennyiben bármilyen rendellenességet észlelünk, minél előbb érdemes szakemberhez fordulni, hogy elkerülhessük a nagyobb és költségesebb javításokat. Több évtizedes tapasztalattal a hátunk mögött a műanyag ablak záródási problémáira gyors és hatékony segítséget kínálunk.

Információra van szüksége?

Hívjon minket!

Telefon: 06 70 60 50 200

E-mail: info@ablakokjavitasa.hu

Kérjen ajánlatot!

    Az Adatvédelmi nyilatkozatot elolvastam és elfogadom.
    Adatvédelmi nyilatkozat